Korzyści wynikające z zastosowania akustycznej folii ogrodzeniowej

instrukcja-montazu-paneli-ogrodzeniowych
plyty-dzwiekochlonne

Dodanie akustycznej okładki ogrodzenia może znacznie zmniejszyć hałas i poprawić jakość dźwięku w Twojej nieruchomości. Jest to również opłacalne rozwiązanie, które oferuje szereg korzyści.

Redukcja hałasu

Użycie akustycznej folii ogrodzeniowej to świetny sposób na zmniejszenie hałasu. To dlatego, że będzie pokryć wszelkie luki w swoim ogrodzeniu. Ważne jest, aby zauważyć, że nie wszystkie okłady ogrodzenia będzie to zrobić. Ważne jest, aby wybrać wysokiej jakości akustyczną folię ogrodzeniową. Powinna ona być również odporna na wodę.

Jednym z najważniejszych kroków w wygłuszaniu ogrodzenia jest usunięcie linii wzroku. Jeśli mieszkasz w pobliżu ruchliwej drogi, możesz rozważyć zainstalowanie ogrodzenia. Ważne jest również, aby porozmawiać z lokalnymi władzami, aby dowiedzieć się, czy potrzebujesz pozwolenia.

Najlepszym sposobem na zmniejszenie hałasu jest stworzenie gęstej bariery. Gęste bariery pomogą złagodzić wysokie częstotliwości i przekształcić fale dźwiękowe o niskiej częstotliwości w śladową energię cieplną.

Istnieje wiele sposobów, aby to osiągnąć. Pomocne może być dodanie roślin o znacznej masie. Rośliny bambusowe mają bardziej miękką teksturę niż ogrodzenia akustyczne. Pomogą one również rozproszyć dźwięk.

Możesz również zbudować kanapkę z winylu obciążonego masą. To wypełni wszelkie luki w twoim ogrodzeniu i sprawi, że będzie ono bardziej trwałe. Możesz również zszywać masowo załadowany winyl do całej struktury ogrodzenia. Masowo załadowany winyl powinien zachodzić na siebie o co najmniej dwa cale. Powinien być również uszczelniony na szwach.

Ważne jest również, aby rozważyć wysokość ogrodzenia. Wyższe ogrodzenia pomogą odbijać hałas. Jednak możliwe jest również, aby fale dźwiękowe podróżowały tuż nad krótkim ogrodzeniem. Ważne jest również, aby rozważyć odległość między ogrodzeniem a źródłem hałasu.

Istnieje wiele innych sposobów na zmniejszenie hałasu. Możesz zainstalować nowe ogrodzenie, użyć fontann i krajobrazu lub użyć maszyn do białego szumu. Istnieją również aplikacje, które można pobrać, aby sprawdzić poziom decybeli.

Najważniejszą rzeczą jest zainstalowanie ogrodzenia, które jest wystarczająco wysokie, aby zablokować źródło hałasu. Zmniejszy to ilość słyszanego hałasu, a także pomoże w widoczności.

Inną najważniejszą rzeczą do rozważenia jest materiał, którego używasz. Wysokiej jakości ogrodzenia akustyczne, takie jak Colorbond, nie twierdzą, że blokują hałas. Odbijają one jednak wewnętrzne źródła hałasu.

Właściwości dźwiękochłonne

Niezależnie od tego, czy budujesz ogrodzenie, czy naprawiasz istniejące, możesz użyć akustycznej folii ogrodzeniowej, aby pomóc zmniejszyć hałas. Owijka składa się z obciążonej masą izolacji winylowej. Ogólnie rzecz biorąc, wykonane z wełny mineralnej lub wełny skalnej, jest to ciężka izolacja o właściwościach pochłaniających dźwięk.

Owijka powinna być montowana co 800mm i co najmniej 150mm w pionie. Owijka powinna również mieć solidny kontakt z podłożem. Można to osiągnąć poprzez przykręcenie folii do ogrodzenia co 800mm. Folia powinna być również wodoodporna, oraz nadająca się do malowania. Folię można pomalować, aby wyglądała jak ogrodzenie.

AFW może być również instalowany na ogrodzeniach akustycznych Colorbond. Jest on również wykonany w celu pochłaniania hałasu i tłumienia drgań metalu. Można go również przymocować do ogrodzeń prywatności, aby wytłumić hałas drogowy.

Jeśli chodzi o wyciszenie hałasu, najważniejszym czynnikiem jest wysokość bariery. Im wyższe ogrodzenie, tym łatwiejsze jest jego wygłuszenie. Najlepiej jest również dodać rośliny i wiecznie zielone krzewy z przodu lub z tyłu ogrodzenia, aby pochłonąć hałas.

Drugim ważnym czynnikiem jest materiał, z którego wykonana jest owijka. Najlepsze owijki do ogrodzeń akustycznych są wykonane z materiału odpornego na wodę. Materiał powinien być również łatwy w montażu. Można go zainstalować samodzielnie. Nadaje się również do recyklingu.

Owijka powinna być umieszczona na dole ogrodzenia i powinna sięgać aż do ziemi. Jeśli pojawią się szczeliny, trzeba będzie je wypełnić ziemią. Owijka na ogrodzenie powinna być również stabilna pod względem UV.

Oprócz blokowania hałasu, rozwiązanie pochłaniające dźwięk może pomóc w zmniejszeniu hałasu pochodzącego z pompy basenowej, jednostki klimatyzacyjnej lub innego źródła. Materiał absorbujący powinien być w stanie całkowicie pochłonąć dźwięk. Można również użyć urządzeń emitujących biały szum, aby zamaskować hałas z zewnątrz. Urządzenia do wytwarzania białego szumu mogą być niebezpieczne i mogą nie działać długo.

ASC SoundFence to akustyczny produkt o konstrukcji ogrodzenia, który znacznie zmniejsza intensywność hałasu ulicznego i podwórkowego. Jest to również świetna alternatywa dla pianki akustycznej. Można go nabyć w różnych grubościach i jest objęty 25-letnią gwarancją.

Efektywność kosztowa

Zakup akustycznej folii ogrodzeniowej jest stosunkowo niedrogim sposobem na poprawę akustyki domu. Jednak przed zainstalowaniem jednego, należy rozważyć kilka czynników.

Po pierwsze, rozważ wysokość swojego ogrodzenia. Jeśli masz wysoki płot, może być w stanie wchłonąć dźwięk. Jednak to może nadal powodować dźwięk podróżować prawo nad ogrodzeniem.

Po drugie, rozważ materiał, który wybierzesz. Istnieją dwa główne rodzaje materiałów: solidne ogrodzenia akustyczne i dźwiękoszczelne materiały ogrodzeniowe. Te dwa materiały są używane w różnych sytuacjach. Na przykład, solidne ogrodzenie akustyczne będzie odzwierciedlać wewnętrzne źródła hałasu, podczas gdy dźwiękoszczelny materiał ogrodzeniowy będzie pochłaniać dźwięki zewnętrzne.

Akustyczna folia ogrodzeniowa to wytrzymała, wodoodporna, zewnętrzna folia ogrodzeniowa. Jest łatwa w montażu. Powinna być zainstalowana co około 50mm. Powinna również pokrywać cały dolny rząd ogrodzenia. Należy upewnić się, że nie ma szczeliny między folią ogrodzeniową a podłożem.

Koszt akustycznej folii ogrodzeniowej zależy od wielkości i długości Twojego ogrodzenia, a także od konstrukcji paneli. Najlepszym sposobem na znalezienie dobrego produktu jest rozejrzenie się. Należy również szukać takiego, który posiada gwarancję. Dobry produkt powinien być łatwy w instalacji i estetyczny.

Dobra folia na ogrodzenie akustyczne powinna być odporna na promieniowanie UV i nadawać się do prania. Owijka powinna być również w stanie wytrzymać ekstremalne warunki pogodowe. Powinieneś użyć uszczelki lub taśmy piankowej, aby uszczelnić zakładkę. Powinieneś również zainstalować folię co około 800mm.

Wreszcie, upewnij się, że folia ogrodzeniowa jest zainstalowana na odpowiedniej wysokości. Jeśli zainstalujesz folię ogrodzeniową zbyt wysoko, możesz nie być w stanie pochłonąć tyle dźwięku.

Najlepszym sposobem na zainstalowanie akustycznego ogrodzenia jest użycie systemu blokującego. Będziesz w stanie wyeliminować potencjalne luki, a także będziesz w stanie zapewnić, że żaden dźwięk nie przechodzi przez ogrodzenie. Oznacza to, że ogrodzenie będzie bardziej skuteczne.

Dobra akustyczna membrana ogrodzeniowa jest łatwa w montażu i można ją umieścić nad istniejącym ogrodzeniem. Membranę AcoustiFence Perimeter Barrier można kupić w rolkach lub z przelotkami. Może być używana zarówno do zastosowań wewnętrznych, jak i zewnętrznych. Jest dostępna w trzech różnych grubościach i posiada 25-letnią gwarancję.

Instalacja

Niezależnie od tego, czy budujesz nowe ogrodzenie, czy po prostu chcesz wygłuszyć istniejące, instalacja akustycznej folii ogrodzeniowej może być świetnym sposobem na zablokowanie zewnętrznego hałasu. Hałas jest zagrożeniem dla naszego zdrowia i został powiązany z utratą słuchu, nadciśnieniem i przewlekłym stresem.

Zanieczyszczenie hałasem stanowi problem w wielu obszarach miejskich. Istnieje wiele form zanieczyszczenia hałasem, w tym nadmierny hałas w ogrodach mieszkalnych, hałas maszyn przemysłowych i hałas drogowy na autostradzie. Szczególnie trudne może być usłyszenie hałasu z placów budowy lub pociągów kolejowych.

Korzystanie z systemu ogrodzenia akustycznego może znacznie zmniejszyć hałas w Twoim domu. Wysokość twojego ogrodzenia może wpłynąć na redukcję hałasu. Ważne jest, aby upewnić się, że nie dostaniesz żadnych luk w owijce ogrodzenia. Te luki mogą pozwolić na przejście hałasu, zwiększając koszty w dłuższej perspektywie.

Instalacja ogrodzenia akustycznego jest stosunkowo łatwa. Pierwszym krokiem jest zainstalowanie nowych drewnianych słupków po obu stronach ogrodzenia. Można użyć pistoletu do gwoździ lub zszywacza, aby przybić słupki do ramy ogrodzenia. Po zabezpieczeniu słupków, można zszyć ogrodzenie akustyczne na słupkach. Będziesz chciał umieścić śruby w odległości około jednej stopy od siebie.

Po zszyciu winylu, należy uszczelnić krawędzie za pomocą kleju akustycznego. Następnie można zainstalować górny rząd AFW. Upewnij się, że zachodzi on na dolny rząd. Zapewni to, że dolny rząd jest w pełni zamocowany.

Gdy górny rząd AFW jest już na miejscu, należy przykleić go do górnej części ogrodzenia. Należy również upewnić się, że na krawędziach znajduje się 50mm szczelina.

Ważne jest, aby upewnić się, że Twoja folia ogrodzeniowa jest stabilna pod względem UV. Surowe słońce akustyczne fencen może szybko pogorszyć gorsze produkty. Dobrym pomysłem jest również pozostawienie folii na słońcu przez kilka godzin przed jej użyciem.

Zastosowanie specjalnej akustycznej folii ogrodzeniowej może znacznie zwiększyć gęstość Twojego ogrodzenia. Można go również zainstalować na kilka różnych sposobów. Korzystanie z akustycznej okładki ogrodzenia jest świetnym sposobem na zmniejszenie hałasu w domu i jest znacznie bardziej przystępne niż inne opcje.

Dane adresowe:

AKTE www.ogrodzeniaplastikowe.pl – ekrany dźwiękoszczelne – Kontakt
ul. Morasko 17, 61-680 Poznań
Telefon: 61 665 06 06
kom: 784 377 784
opłata za połączenie wg taryfy operatora
e-mail: [email protected]

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.