Korzyści z zastosowania ogrodzenia akustycznego

ogrodzenia-pcv
ekrany-akustyczne-ogrodowe

Dodanie ogrodzenia akustycznego do domu może radykalnie zmniejszyć hałas w domu i dodać nowy element prywatności do domu. Może również pomóc zablokować błędy, zmniejszyć hałas nawet o 30 decybeli, a nawet utrzymać dźwięk owadów drążących drewno z wejścia do domu.

Redukcja hałasu o 10 do 30 decybeli

Czy szukasz, aby zmniejszyć hałas wokół domu lub firmy, akustyczne ogrodzenie akustyczne może pomóc. Istnieje wiele różnych materiałów winylowych przeznaczonych do pochłaniania dźwięku i odbijania go z powrotem. Istnieje również kilka różnych stylów, w tym elastyczne i sztywne.

Dobrą zasadą jest to, że ogrodzenie musi mieć co najmniej sześć stóp wysokości, aby skutecznie blokować dźwięk. Jednak ogrodzenie, które ma zaledwie kilka stóp wysokości, może nadal powodować dyfrakcję fal dźwiękowych.

Z tego powodu, najlepszym miejscem dla Twojego ogrodzenia jest bliżej źródła hałasu. Na przykład, ogrodzenie, które jest 6 stóp wysokości i siedzi w pobliżu drogi będzie blokować większość dźwięku. Jednak ogrodzenie, które jest tylko kilka stóp wysokości pozwoli dźwięk przejeżdżających samochodów przejść pod nim.

Innym pomysłem jest sadzenie gęstej roślinności. Jeśli jesteś w stanie zasadzić roślinność wokół obwodu swojej nieruchomości, możesz zmniejszyć ilość hałasu z autostrady, który słyszysz. Alternatywnie, można użyć berms, które są podniesione bariery wykonane z gleby. Wreszcie, można użyć drzew i krzewów, aby zmiękczyć monolityczny wygląd swojego ogrodzenia blokowania hałasu.

Jeśli szukasz, aby zwiększyć wysokość swojego ogrodzenia, można również użyć topperów ogrodzenia. Są to w zasadzie dodatkowe sekcje ogrodzenia, które mogą być dodane do góry oryginalnego ogrodzenia. Można również użyć impregnowanych ciśnieniowo drewna do wypełnienia luk w dolnej części ogrodzenia.

Jeśli chcesz zwiększyć ilość pochłaniania dźwięku, możesz użyć specjalnych akustycznych okładów na ogrodzenie. Są to w zasadzie masowo ładowany winyl, który może być owinięty wokół ogrodzenia. Te okłady zwiększy grubość ogrodzenia i będzie obejmować wszelkie luki w ogrodzeniu.

Solidne ogrodzenie może zmniejszyć dźwięk nawet o dziesięć decybeli. Jednak trzeba będzie wziąć pod uwagę umieszczenie ogrodzenia, a także jego konstrukcję. Należy również szukać ogrodzenia, które jest wykonane z solidnych akustycznych paneli ogrodzeniowych. Te panele są zaprojektowane tak, aby blokować dźwięk i są zwykle szczelne.

Zwiększenie absorpcji dźwięku poprzez dodanie materiału

Dodanie jakiegoś materiału do ogrodzenia akustycznego może poprawić jakość dźwięku, który słyszysz w swoim domu. Istnieje kilka sposobów, aby to osiągnąć, ale jednym z najciekawszych jest znalezienie tego, czego nie słyszysz. Może to być wszystko, od wycieków wody do skrzypiącej podłogi. Na rynku dostępnych jest wiele produktów przeznaczonych do tłumienia tych uciążliwości. Jednym z przykładów jest Soundbreak XP, dźwiękoszczelna płyta gipsowo-kartonowa, która może zmniejszyć wibracje w podłogach.

Najbardziej oczywistym sposobem na osiągnięcie tego celu jest dodanie masy do konstrukcji. Można to osiągnąć poprzez zastosowanie wytrzymałego podkładu, takiego jak Acoustik. Gruba warstwa tego materiału na bazie gumy będzie tłumić energię kroków zanim dotrze ona do konstrukcji. Na przykład, jeśli pod wykończoną podłogą umieścimy podkład Acoustik o grubości 3/8″, zauważymy, że stopa będzie bardziej miękka.

Można również zdecydować się na zainstalowanie kurtyny dźwiękoszczelnej. Ten rodzaj kurtyny jest dostępny w wielu materiałach, w tym z pianki i polietylenu. Tkanina jest zaprojektowana tak, aby zmniejszyć pogłos w pomieszczeniu, jednocześnie dodając prywatność mieszkańcom. Jest to również łatwe do zainstalowania, zwłaszcza jeśli wybierzesz system zasłon, który jest dostarczany z klipsami.

W duchu zmniejszania hałasu w domu, istnieje wiele produktów dostępnych na rynku zaprojektowanych w celu zmniejszenia lub wyeliminowania swooshing, whirring, i pukanie, że pochodzi z chodzenia lub jazdy akustycznego ogrodzenia akustycznego. Na przykład, jeden produkt jest przeznaczony do pomocy z absorpcji akustycznej w podłodze i suficie, podczas gdy inny jest tack-on opcja, że można dodać na górze istniejącego sheetrock. Ta druga opcja najlepiej sprawdza się w pomieszczeniach, w których najwięcej się dzieje, takich jak wejście do sypialni.

Nie ma potrzeby, aby kupować do hype, ponieważ istnieją produkty dostępne, które są opłacalne, łatwe w instalacji i mają moc, aby Twój dom brzmi jak dom. Jeśli szukasz sposobu na poprawę jakości akustyki swojego domu, poszukaj firmy, która specjalizuje się w rozwiązaniach kontroli dźwięku.

Chronić przed owadami drążącymi drewno

Niezależnie od tego, czy budujesz nowe ogrodzenie, czy wymieniasz stare, nigdy nie możesz brać za pewnik, jak ważna jest ochrona inwestycji. Nie jest tajemnicą, że ogrodzenia akustyczne są podatne na infestację szkodników. Owady, takie jak termity, uwielbiają jeść każdy rodzaj drewna, a ich kolonie mogą rozprzestrzeniać się bardzo szybko. Jeśli chcesz zatrzymać je przed spustoszeniem swojej nieruchomości, musisz upewnić się, że nie wpuszczasz ich do środka.

Podczas gdy ogrodzenia akustyczne nie są odporne na wspólne szkodniki, ogrodzenie akustyczne jest jedną z najbezpieczniejszych opcji wokół. Najlepszą rzeczą o winylu jest to, że jest odporny na wodę. To czyni go idealnym dla obszarów, gdzie deszcz jest powszechne. Oznacza to, że można chronić swoje ogrodzenie przed uszkodzeniem, że deszcz może spowodować, bez wydawania fortuny, aby utrzymać go.

Chrząszcze drążące drewno są poważnym zagrożeniem dla Twojego ogrodzenia akustycznego. Larwy tych stworzeń zjadają drewno i pozostawiają za sobą stosy drobnych trocin. Możesz wykryć infestację, jeśli szukasz przypadkowych dziur w drewnie. Żerują one na drewnie, dopóki nie będą wystarczająco stare, aby odlecieć.

Chrząszcz proszkowy jest kolejnym owadem drążącym drewno, który może spowodować pewne szkody w Twoim ogrodzeniu akustycznym. Ten gatunek wierci dziury w drewnie i jest łatwy do zidentyfikowania, jeśli szukasz drobnego białego proszku w pobliżu gniazd.

Osa horntail to kolejny owad drążący drewno, na którego będziesz chciał mieć oko. Te małe chłopaki są powszechne w miękkim drewnie używanym do budowy. Oznacza to, że prawdopodobnie są już na Twoim podwórku.

Istnieje szereg innych owadów drążących drewno, które mogą uszkodzić Twój płot, ale te wymienione powyżej są prawdopodobnie największymi zagrożeniami. Jeśli zauważysz któryś z nich, możesz rozważyć wymianę swojego ogrodzenia. Najlepszym sposobem, aby to zrobić jest zadzwonić do profesjonalisty.

Jeśli szukasz łatwego sposobu, aby chronić swoje akustyczne ogrodzenie przed uszkodzeniami, które mogą spowodować szkodniki, możesz rozważyć zainstalowanie symulowanego ogrodzenia akustycznego. Ten rodzaj ogrodzenia naśladuje wygląd prawdziwego drewna, bez kłopotów z koniecznością cięcia, bejcowania lub malowania go.

Dane adresowe:

AKTE www.ogrodzeniaplastikowe.info – ogrodzenia dźwiękoszczelne – Kontakt
ul. Morasko 17, 61-680 Poznań
Telefon: 61 665 06 06
kom: 784 377 784
opłata za połączenie wg taryfy operatora
e-mail: [email protected]

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.