outsourcing it Outsourcing usług IT: Jak ocenić swoje potrzeby?

Outsourcing informatyczny czy jest konieczny?
opieka informatyczna

outsourcing it Outsourcing IT rozwiązań informatycznych nie tylko umożliwia dostęp do zaawansowanych, ale w większości przypadków nieprzewidzianych wyzwań technicznych, a także zmniejsza wydatki na zatrudnienie dodatkowego personelu, wśród innych zalet. Outsourcing usług informatycznych wiąże się jednak z pewną liczbą niepowodzeń outsourcingowych, zwanych również porażkami outsourcingu IT, które mogą okazać się problematyczne. A jeśli jesteś firmą outsourcingową, te niepowodzenia mogą być również upadkiem Twojej firmy.

To jest plustem i minusem przy umowie na informatyczną obsługę firmy.

Outsourcing jest prawdopodobnie jednym z najbardziej popularnych sposobów prowadzenia biznesu w dzisiejszych czasach. Coraz więcej firm przekonuje się, że outsourcing usług informatycznych daje im możliwość zmniejszenia zależności od drogich rozwiązań wewnętrznych i zaoszczędzenia na dodatkowych kosztach osobowych. Sprzedawcy outsourcingu IT oferują te same korzyści po znacznie obniżonej cenie, umożliwiając firmom nabycie usług eksperckich, po znacznie niższych kosztach, niż mogliby na własną rękę. Co gorsza, dostawcy outsourcingowi często wykorzystują fakt, że w wielu przypadkach firmy nie mają bezpośredniego doświadczenia z ofertą dostawcy. Ale ponieważ firmy są chętni do cięcia kosztów, często wybierają dostawców z mniej niż gwiezdnych rekordów i minimalne wsparcie.

Outsourcing IT czy konieczna?

Jednym z pierwszych failsafe outsourcingu jest brak dostawcy outsourcingu, aby zapewnić jakość CI. W rzeczywistości, niektórzy dostawcy outsourcingu IT faktycznie wymagają CI od tych samych dostawców, którzy stworzyli problemy w pierwszej kolejności! Ponieważ outsourcing rozwiązań w zakresie rozwoju oprogramowania jest dość nową branżą, CI od dostawców nie są tak godne zaufania. Kiedy tak się dzieje, problemy mogą rozwinąć się w samym projekcie outsourcingu, zanim pojawią się podczas operacji. Jeśli problemy pojawią się podczas outsourcingu konkretnego rozwiązania programowego, firma będzie musiała poświęcić dodatkowy czas i pieniądze na przekwalifikowanie własnych pracowników do korzystania z tego rozwiązania. Może to prowadzić do kolejnych niepowodzeń outsourcingu.

Informatyczna obsługa firm opłacalność dla biznesu.

Innym zagrożeniem dla outsourcingu jest sytuacja, w której dostawca usług odmawia właściwego przeszkolenia swojego zespołu. Jak widzieliśmy powyżej, niektórzy dostawcy są szczególnie wrogo nastawieni do szkoleń wewnętrznych. Ci dostawcy często nalegają na 100% wskaźnik rotacji, co oznacza, że będą one tylko zastąpić pracowników, którzy odeszli na projekt. Choć prawdą jest, że firmy mogą oczekiwać, że ich zespół IT będzie działał z maksymalną wydajnością w tych warunkach, prawdą jest również, że może być kosztowne, aby przekwalifikować całą siłę roboczą. Nie jest więc zaskakujące, że niektórzy dostawcy próbują uniemożliwić swoim zespołom outsourcingowym osiągnięcie niezbędnych poziomów umiejętności, wymagając od nich szkolenia w innym miejscu.

Jeszcze jeden outsourcing failafe jest, gdy sprzedawca outsourcingu IT twierdzi, że może wykonywać pracę, że zespół wewnętrzny może potencjalnie zrobić lepiej. Choć prawdą jest, że niektóre firmy mogą mieć potrzebę pewnych rodzajów specjalistycznych rozwiązań, istnieje wiele procesów biznesowych, które po prostu nie nadają się do wykonywania przy użyciu zasad outsourcingu technologii informatycznych. Na przykład, zmiana starszych systemów lub wdrożenie większych aplikacji dla całego przedsiębiorstwa wymaga więcej niż jednego specjalisty IT. W rezultacie wiele firm zatrudnia więcej specjalistów ds. technologii informacyjnej, niż potrzebuje, aby poradzić sobie z projektami, które mogą łatwiej zrealizować dostawcy usług outsourcingowych.

Ponadto, jednym z głównych zarzutów klientów outsourcingu technologii informacyjnych jest to, że są oni obciążani zbyt wysokimi kosztami projektów outsourcingowych. Jest to szczególnie prawdziwe w przypadku usług związanych z finansami, takich jak księgowość i usługi zarządzania obiektami. Jednym z powodów, dla których zewnętrzni dostawcy mogą pobierać tak wysokie opłaty, jest fakt, że koszty infrastruktury związane z dostarczaniem tych usług nie trafiają bezpośrednio do kasy firmy. Usługi outsourcingu zarządzania obiektami mogą kosztować od sześciu do dziesięciu tysięcy dolarów miesięcznie dla średniej wielkości korporacji. Dodaj koszty wynagrodzeń i świadczeń do równania, i można szybko zobaczyć, dlaczego outsourcing miejsc może być opłacalny model biznesowy dla mniejszych firm, ale ogromny ból głowy dla większych.

Informatyczna obsługa firm czym jest zabezpieczenie informatyczne?

Dobry sprzedawca outsourcingu zapewni uzasadnienie biznesowe dla outsourcingu ich pracy. Zamiast po prostu wskazując na korzyści z zamawiania ich usług, dobry dostawca usług zajmie czas, aby omówić wszystkie plusy i minusy robienia interesów z nimi. Przyjrzą się rodzajowi zasobów, jakie firma ma do dyspozycji, jakie są jej mocne strony, a jakie słabe w porównaniu do potrzeb klienta.

Dla większych korporacji, sprzedawca outsourcingu może być w stanie pomóc z modelowania przypadku biznesowego. Jest to zasadniczo proces wymyślania rozwiązania outsourcingowego, które odnosi się do unikalnych potrzeb każdej organizacji. Ponieważ systemy informatyczne są zazwyczaj bardzo unikalne, to często trudne dla stron trzecich dostawców, aby zapewnić standardowe rozwiązanie. Poświęcając czas na stworzenie niestandardowego przypadku outsourcingu systemów informatycznych, sprzedawca może upewnić się, że pasuje do unikalnych wymagań każdej organizacji.

Dane adresowe:

Akte Outsourcing IT Poznań – Kontakt
ul. Morasko 17, 61-680 Poznań
Telefon: 61 665 06 06
kom: 784 898 784
opłata za połączenie wg taryfy operatora

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *